Euroinstal Giroc - boilere, centrale termice, sisteme de incalzire

Victorie la un coş diferenta. Calificarea se joaca in retur

acum 1 deceniu si 6 luni
874

Nu au reuşit să îşi păstreze ecartul strâns cu migală şi au fost la un pas de o surpriză neplăcută. „Leii din Banat” au câştigat la limită prima manşă din sferturile de finală ale Cupei României, scor 84-82 (43-42), cu CSU Atlassib Sibiu. Timişorenii au condus cu 15 puncte pe finalul sfertului 3 dar oaspeţii au revenit pe final şi puteau chiar furniza surpriza. Returul de peste şase zile se anunţă acum de foc pentru BC Timişoara.
Robert Sarovic a fost cel mai bun marcator pentru „lei” în acest joc. Sârbo-germanul a reuşit 20 de puncte cu eficienţă 18. Acesta a fost urmat de Zlatko Jovanovic (19 puncte) şi Ivan Jelenic (17). De la CSU Sibiu s-au remarcat Lee Christopher Wayne, coşgheterul partidei cu 25 de puncte, şi Mantas Griskenas (20).