Medissa Vita Timisoara - Biorezonanta - Nutritie - Aromaterapie - Terapia cu plante - Cristaloterapie - Bioenergoterapie - Terapia Bowen - Terapii Access - Theta Healing - Cromoterapie - Remedii florale Bach - Terapia vibrationala Rife - Oncoterapie

Victorie magica pentru BC Timişoara

acum 1 deceniu si 11 luni
716

"Leii din Banat" au trecut "restanţa" cu Asesoft Ploieşti. Meciul a avut o miză mare, locul doi în sezonul regulat înaintea începerii returului, iar ambele echipe au dat totul pentru victorie. Ploieştiul, campioana en-titre, a condus mai mult, dar Timişoara a egalat pe final şi a obţinut o victorie în prelungiri, 103-91. O mică revanșă pentru finala sezonului trecut.
A fost o seară frumoasă, un baschet adevărat, cu răsturnări de situaţie şi cu un joc în care fiecare pasă şi aruncare a contat. "Leii" au demonstrat că îşi merită numele şi au fost pragmatici când a contat mai mult.
Zlatko Jovanovic a fost omul partidei, 26 de puncte, cu 10 libere din 10 şi 9 pase decisive. După un început palid, Archie a strălucit când a contat mai mult, reuşind 20 de puncte şi 7 recuperări. Sarovic a pus şi el 15 puncte, Djerasimovic 13 şi Gallimore 12. De cealaltă parte, Burlacu – eliminat chiar înainte de finalul sfertului patru pentru greşeli persoanle, a contabilizat 17 puncte şi 8 recuperări. Vlahovic a reuşit 16, Timeramanis 15, iar Stănescu 10 puncte cu 10 recuperări. BCT a recuperat foarte puţin, doar 29 de mingi, faţă de 41 ale adversarei, dar a pierdut foarte puţine mingi, 6 faţă de 13 şi a impresionat la triţe, 13 din 26, un procentaj excelent. A fost unul din meciurile câşigate cu inima, dar şi cu mintea de elevii lui Srdjan Jovanovic, care încep perfect anul, calificare în semifinalele Cupei României şi victorie cu Ploieştiul, care duce echipa pe locul doi la finele turului!