Euroinstal Timisoara - instalatii sanitare, centrale termice, cazane lemne

Victorie mare, dar ADIO semifinale

acum 9 ani si 3 luni
744

Succes frumos, dar amar pentru fetele lui Tadici la Euro 2014. Naționala feminină de handbal a României a învins formația Spaniei cu scorul de 22-20 (9-14), luni seara, la Debrecen, într-un meci din Grupa principală 1 a Campionatului European din Ungaria și Croația - EURO 2014.
România a făcut o repriză, a doua, excelentă, cea mai bună a sa la acest turneu, primind doar șase goluri și întorcând un pasiv de cinci goluri la pauză. Paula Ungureanu a fost cea mai bună jucătoare a echipei noastre, cu 20 de mingi parate din 39 (51% procentaj), chiar dacă MVP-ul meciului a fost declarată Cristina Neagu. Cea mai bună din echipa Spaniei a fost aleasă, de EHF, portărița Ana Temprano. Carmen Martin (CSM București) a înscris 4 goluri în acest meci.
Într-un alt meci al grupei, Danemarca a învins Ungaria și astfel România nu mai are nici șanse teoretice de a juca în semifinale și cel mai probabil se va lupta pentru clasarea între locurile 5-8.