Timisoara

Anunt Diamant Timisoreni.ro - publicitate online

Oferim publicitatea online prin intermediul site-urilor: timisoreni.ro, ​bucuresteni.ro, ​aradeni.ro, ​roportal.ro, ​clujeni.com, ​ghid-constructii.ro etc, medicina-umana.ro si constanteni.ro suport clientului pentru o promovare de calitatea in mediul online.
https://www.timisoreni.ro/site/publicitate/

VLAD COTUNA, sportivul judetului Timiş in 2012

Detalii stire sportiva

Categorie
Stiri Sport
Modificat
acum 1 deceniu si 8 luni
Apartine de
Directia Judeteana pentru Sport si Tineret TIMIS (D.J.S.T.)
Vizualizari
1711

Voteaza & Distribuie

Prezentare stire sportiva

Ca la fiecare sfârşit de an, Direcţia Juţeană pentru Sport şi Tineret Timiş prezintă Topul celor mai buni sportivi. A fost un an bun pentru sportivii noştri, dar întotdeauna este loc şi de mai bine. Timişul a fost prezent şi la Jocurile Olimpice şi a "prins" multe podiumuri la Campionatele Mondiale şi Europene. VLAD COTUNA este perfomerul acestui 2012. Premiera sportivilor se va face MARŢI, 18 decembrie, ora 14 la Consiliul Judeţean Timiş. Mai jos, toţi performerii judeţului!
TOP OLIMPIC 2012
PREMII ACORDATE- IN BANI, CUPE SPORTIVE
10. POPA ADRIAN – Gimnastica artistica - C.S.S. Timisoara
Antrenor : Bratan Sebastian
Rezultate :
Campionatul National Seniori – 3 Loc I;
Campionatul National Seniori – 2Loc III;
Campionatul National Juniori – 3 Loc I;
Campionatul National Juniori – 1 Loc II;
Campionatul National Juniori – 1 Loc III.
9. GHEORGHE IOANA – Atletism - L.P..S. Banatul / C.S.M. Timisoara
Antrenor emerit : Damaschin Ioan
Rezultate :
Campionatul Balcanic de Juniori – 1 Loc I;
Campionatul Balcanic de Juniori – 3 Loc II;
Campionatul National de Juniori II – 1 Loc I;
Campionatul National de Juniori II – 1 Loc II;
Campionatul National de Juniori II – 1 Loc III.
9. BALANESCU CIPRIAN – Triatlon- C.S. Ride Timisoara
Antrenor : Balanescu Ciprian
Rezultate :
Campionatul National de Seniori – 2 Loc I;
Campionatul Balcanic de Seniori – 1 Loc III.
8. CORCIUC MARIUS – Badminton- C.S.M. Timisoara
Antrenor : Dan Corina
Rezultate :
Campionatul National de Seniori – 2 Loc II;
Campionatul National de Seniori – 1 Loc III;
Campionatul National de Tineret – 1 Loc I;
Campionatul National de Tineret – 2 Loc II.
8. POSTOLACHE CIPRIAN – Canotaj- C.S.U. Timisoara
Antrenor : Calapis Ecaterina
Rezultate :
Campionatul National de Seniori – 2 Loc I;
Campionatul National de Seniori – 1 Loc II;
Campionatul National de Seniori – 1 Loc III.
7. ATOFANEI IONUT – Canotaj - C.S.U. Timisoara
Antrenor : Calapis Ecaterina
Rezultate :
Campionatul National de Seniori – 5 Loc I.
6. DONCI DANIEL – Canotaj - C.S.U. Timisoara
Antrenor : Calapis Ecaterina
Rezultate :
Campionatul National de Seniori – 5 Loc I;
5. VATAMANU SORIN – Atletism - L.P..S. Banatul / C.S.M. Timisoara
Antrenor emerit : Damaschin Ioan
Rezultate :
Campionatul National de Juniori – 3 Loc I;
Campionatul National de Tineret – 2 Loc I;
Campionatul National de Tineret – 1 Loc II;
Campionatul National de Seniori – 1 Loc I;
Campionatul National de Seniori – 1 Loc II.
4. SALAU ALEXANDRU – Kaiac- Canoie - C.S.S. Timisoara
Antrenor : Lache Zeno
Rezultate :
Campionatul European Juniori – 1 Loc III;
Campionatul National de Juniori – 6 Loc I;
Campionatul National de Juniori – 1 Loc II;
Campionatul National de Tineret – 2 Loc I;
Campionatul National de Seniori – 1 Loc III.
3. PASTOR ADELINA – Atletism - L.P..S. Banatul / C.S.M. Timisoara
Antrenor emerit: Damaschin Ioan
Rezultate :
Campionatul Mondial Seniori – 1 Loc IV;
Campionatul National de Seniori – 1 Loc III;
Campionatul National de Tineret – 1 Loc II;
Campionatul National de Juniori –1 Loc I;
Campionatul National de Juniori – 2 Loc II.
2. ENACHE FLORIN MARIAN – Canotaj - C.S.S. Bega Timisoara
Antrenor : Vasut Elvira
Rezultate :
Campionatul Mondial Juniori - 1Loc III ;
Campionatul European Juniori– 1Loc II ;
Campionatul Balcanic Juniori – 2 Loc I ;
Campionatul National Juniori –2 Loc I ;
Campionatul National Juniori –1 Loc II .
SPORTIVUL ANULUI 2012
1. COTUNA VLAD – Gimnastica artistica - C.S.M. Lugoj
Antrenor emerit: Boici Ioan
Rezultate :
Participare Jocurile Olimpice - Londra 2012 – Loc X;
Cupa Mondiala de Seniori - 1Loc III ;
Campionatul European Seniori– 1Loc III .
TOP NEOLIMPIC 2012
PREMII ACORDATE - IN BANI, CUPE SPORTIVE
11. CAZACU SORIN – Power Lifting - C.S. Caza Timisoara
Antrenor emerit : Cazacu Sorin
Rezultate :
Campionatul National Seniori – 4 Loc I ;
Campionatul European Seniori– 1Loc V .
10. FOISOR CRISTINA – Sah - C.S. A.E.M. Timisoara
Antrenor : Ghinda Mihai
Rezultate :
Olimpiada de Sah – Seniori - 1 Loc V;
Campionatul National - Seniori - 1 Loc I;
Campionatul National - Seniori - 1 Loc II.
9. VLAS ROXANA - Karate - U.T.K. Timisoara
Antrenor : Cioroianu Mihai
Rezultate :
Campionatul National Seniori – 2 Loc I ;
Campionatul European Seniori– 2 Loc I .
8. JURJESCU ION - Karate - C.S.M. Timisoara
Antrenor : Costinas Catalin
Rezultate :
Campionatul Mondial de Juniori - 2 Loc I ;
Campionatul European Seniori– 1 Loc III ;
Campionatul National Juniori –1 Loc II .
7. ONECI CRISTIAN - Navomodelism - C.S.M. Timisoara
Antrenor : Niculina Dan
Rezultate :
Campionatul Mondial de Seniori - 1 Loc 2.
6. DAN NICULINA- Navomodelism - C.S.M. Timisoara
Antrenor : Niculina Dan
Rezultate :
Campionatul Mondial de Seniori - 1 Loc II;
Campionatul National Seniori – 2 Loc I ;
Campionatul National Seniori – 1Loc II .
5. PLOP MIHAIL - Karate - U.T.K. Timisoara
Antrenor : Cioroianu Mihai
Rezultate :
Campionatul European- Seniori - 3 Loc I;
Campionatul National Seniori – 2 Loc I .
4. STEMLER ROBERT- Karate - U.T.K. Timisoara
Antrenor : Cioroianu Mihai
Rezultate :
Campionatul European- Seniori - 2 Loc I;
Campionatul European- Seniori - 1 Loc II;
Campionatul European- Seniori - 1 Loc III;
Campionatul National Seniori – 2 Loc I ;
Campionatul National Seniori – 1 Loc II ;
Campionatul National Seniori – 1 Loc III .
3. DAN LUCIAN - Navomodelism - C.S.M. Timisoara
Antrenor : Niculina Dan
Rezultate :
Campionatul Mondial de Seniori - 1 Loc I;
Campionatul Mondial de Seniori - 1 Loc III;
Campionatul National Seniori – 2 Loc I ;
Campionatul National Seniori – 3Loc I ;
Campionatul National Seniori – 3Loc II ;
Campionatul National Seniori – 1Loc III .
2. POP ALEXANDRA - Karate - U.T.K. Timisoara
Antrenor : Cioroianu Mihai
Rezultate :
Campionatul European- Seniori - 4 Loc I;
Campionatul National Seniori – 4 Loc I .
1. DAN EMILIAN - Navomodelism - C.S.M. Timisoara
Antrenor : Niculina Dan
Rezultate :
Campionatul Mondial de Seniori - 2 Loc II;
Campionatul Mondial de Seniori - 3 Loc III;
Campionatul National Seniori – 2 Loc I ;
Campionatul National Seniori – 11 Loc I ;
Campionatul National Seniori – 5 Loc II ;
Campionatul National Seniori – 2Loc III .
PREMII JOCURI SPORTIVE
1. Echipa de Baschet U 18 – C.S.S. Bega Timisoara
Componenta echipei :
- TOTH GHEORGHE;
- MOGOSANU OVIDIU;
- FILIP LEONARD;
- PETRISOR CATALIN;
- BONDOR CRISTIAN;
- TOTOROV CASIAN;
- DELIU GABRIEL;
- POPOV NENAD;
- UDREA OVIDIU;
- CONSTANTIN DANIEL;
- BLAU EWALD.
ANTRENORII ANULUI 2012
1. Antrenor emerit: Boici Ioan
2. Antrenor : Vasut Elvira
3. Antrenor emerit: Damaschin Ioan
4. Antrenor: Gavrila Veronica
NOMINALIZARI C.S.M. LUGOJ "INDIVIDUAL"
1.CHIRTOACĂ ALEXANDRU
2.DOBRI ȘTEFAN
3.COJOCARIU NICOLAE
4. TĂLĂNBĂȚ ANISIM
5. ATOFANI MARIUS LUCIAN
6. CIMPONERIU VALENTIN CLAUDIU
7. CĂPRĂRUȘ SORINEL
8. TEPENEAG CRISTIAN
9. MUNTEANU CORNEL MIHAI
10. BOICI IOAN
11. VANEA EMIL
MENTIUNI SPORTURI OLIMPICE SI NEOLIMPICE
1.DUMITRACHE COSMIN - C.S.M. Timisoara
2.DOBRE DAVID - C.S.S. Jimbolia
3.DOBRE TABITA- C.S.S. Jimbolia
4.VASIU MIRCEA - C.S.M. Timisoara
5.CAZACU ALEXANDRU- C.S.M. Caza
6.GIURCĂ LUCIA - C.S.M. Timisoara
7.DICA NINI - C.S. Dyadora
8.VELCEA ANDREEA - C.S. Sport 4 Fun
9.GUTUI GABRIEL- C.S.M. Timisoara
10.STOIAN MARK - C.S.M. Timisoara
11.PUJKI DENISA - C.S.M. Timisoara
12.LUCA KEVIN - C.S. Corbeanu
13.PURCEL ALEXANDRA - C.S. Sanandrei
14.SUIUGAN DARIUS - C.S. Haltere Club
15.JOLTEA COSMIN - C.S. Banatul
16.BODEA SEBASTIAN - C.S. Quad Club
17.MAZILU ALEXANDRA - C.S.S. Lugoj
18.BĂNICIOIU ALEXANDRU - C.S.S. Lugoj
19.VĂIPAN RADU - C.S.S. Timisoara
20.DRĂGHICI MARCUS - L.P.S. Banatul
21.JURJIU NICOLAE - L.P.S. Banatul
22.RUS REBECA - L.P.S. Banatul
23.LUPU BRIAN MARCEL - L.P.S. Banatul
24.VINȚAN DAVID - C.S.M. Timisoara
25.KABA VLAD - C.S. Arena
26.OLARIU SONIA - C.S.M. Timisoara
27.MARCOV DARCO - C.S. Caza Timisoara
28.PETREANU MĂDALINA - C.S.M. Timisoara
29.HOBEAN NORICA - C.S.M. Timisoara
30.DAN CRISTINA - C.S.M. Timisoara
31.OSMAN WASSIM - C.S. Universitatea
32.CIONCA ADRIAN - C.S. Universitatea
33.HORVATH CHRISTIAN - C.S. Universitatea
34.MASCOI VLAD - L.P.S. Banatul
35.DUMITRESCU CARMEN - L.P.S. Banatul
36.COVACIU RAUL - C.S.S. Bega
37.BOSUIOC CĂTĂLINA - C.S.S. Lugoj
38.MATEI MARIA - C.S.S. Lugoj
39.FOISOR VERONICA - C.S.S. Timisoara
40.DRAGOMIRESCU ROBIN - C.S.S. Timisoara
NOMINALIZARI ECHIPE " LUPTE " C.S.M. TIMIOSARA MASCULIN / FEMININ - 2012
1.BURUIAN ANATOLI - C.S.M. Timisoara
2.DOBRE DAVID- C.S.M. Timisoara
3.PERPELIȚA ANDREI- C.S.M. Timisoara
4.FILIP MARIN- C.S.M. Timisoara
5.GOTIȘAN VLADIMIR- C.S.M. Timisoara
6.SAVA MIHAI- C.S.M. Timisoara
7.VREMERE ION- C.S.M. Timisoara
8.DERMEJI ROMAN- C.S.M. Timisoara
9.IANULOV PIOTR- C.S.M. Timisoara
10.GURMUZACHI ION- C.S.M. Timisoara
11.MARIAN ALIN VASILE- C.S.M. Timisoara
12.ȘUȘUMCOV GHEORGHI- C.S.M. Timisoara
13.MARK SORIN MIRCEA- C.S.M. Timisoara
14.MIHĂILĂ VALENTIN- C.S.M. Timisoara
15.PREDOI CORNELIA MĂDĂLINA- C.S.M. Timisoara
16.DOBRE TABITA- C.S.M. Timisoara
17.DOBRE ESTERA- C.S.M. Timisoara
18.VRABIE GABRIELA MARIA- C.S.M. Timisoara
19.BOGASIERU ELENA NICOLETA- C.S.M. Timisoara
20.PAVĂL ANA-MARIA- C.S.M. Timisoara
21.PAIC GIORGIANA NARCISA- C.S.M. Timisoara
22.GAVRILIUC LAURA ELENA- C.S.M. Timisoara
23.OTVOȘ ANA-MARIA- C.S.M. Timisoara
24.NILAȘ DOREL- C.S.M. Timisoara
25.BRÂNDUȘAN PETRU- C.S.M. Timisoara
NOMINALIZARI SPORTIVI CU DEFICIENTE LOCOMOTORII – 2012
1.LULEA MIHAELA - C.S.H.L. Lugoj
2.VĂRGATU DORINA - C.S.H.L. Lugoj
3.DOANĂ VICTOR- C.S.H.L. Lugoj
4.LUPAȘCU LEONARD- C.S.H.L. Lugoj
CLASAMENT JOCURI SPORTIVE JUNIORI - 2012/ C.S.S. BEGA TIMISOARA
1.ARDELEAN DORA - C.S.S. Bega Timisoara
2.BLANARU BIANCA- C.S.S. Bega Timisoara
3.GHEBAN ALINA- C.S.S. Bega Timisoara
4.STEINER BRIGITTE- C.S.S. Bega Timisoara
5.SASEBEȘ ALEXANDRA- C.S.S. Bega Timisoara
6.MOLNAR DENISA- C.S.S. Bega Timisoara
7.PANTEA TEODORA- C.S.S. Bega Timisoara
8.LIPOVAN ROXANA- C.S.S. Bega Timisoara
9.CIOCA BIANCA- C.S.S. Bega Timisoara
10.INDRU ARIANA- C.S.S. Bega Timisoara
11.FARA ADELA- C.S.S. Bega Timisoara
12.STOICU SIMONA- C.S.S. Bega Timisoara
13.CHIȚU MIOARA- C.S.S. Bega Timisoara
NOMINALIZARI ECHIPE " HIPISM " C.S. MORISENA - 2012
1.BOZVAN RĂZVAN - C.S. Morisena
2.COVACI LAURENȚIU - C.S. Morisena
3.SOCOL ANDREI - C.S. Morisena
4.MATEI LILIANA - C.S. Morisena
NOMINALIZARI ECHIPE " SAH " C.S. A.E.M.LUXTEN MASCULIN - 2012
1.LUPULESCU CONSTANTIN - A.E.M. LUXTEN
2.PÂRLIGRAS MIRCEA - A.E.M. LUXTEN
3.NEVEDNICHI VLADISLAV - A.E.M. LUXTEN
4.BERESCU ALIN MILE - A.E.M. LUXTEN
5.GRUNBERG MIHAI LUCIAN - A.E.M. LUXTEN
6.COSTACHI MIHNEA - A.E.M. LUXTEN
7.GHINDĂ MIHAI VIOREL - A.E.M. LUXTEN
8.GRUNBERG SERGIU HENRIC
NOMINALIZARI ECHIPE " SAH " C.S. A.E.M.LUXTEN FEMININ - 2012
1.FOIȘOR CRISTINA ADELA - A.E.M. LUXTEN
2.COSMAN ANDREEA MARIOARA - A.E.M. LUXTEN
3.FOIȘOR MIHAELA VERONICA - A.E.M. LUXTEN
NOMINALIZARI C.S.M. LUGOJ " INDIVIDUAL" - 2012
1.COTUNA VLAD BOGDAN - C.S.M. Lugoj
2.CEBAN NICOLAI - C.S.M. Lugoj
3.ȘTEFAN GHEORGHIȚĂ - C.S.M. Lugoj
NOMINALIZARI INDIVIDUAL" – 2012
1.PAPP ROBERT ALEXANDRU - LUGOJ
2.CĂPRIORU CORINA - LUGOJ
3.BULIMAR DIANA - TIMISOARA
SPORTURI TEHNIE
1. PASCOTA IONEL – A.C.S. Pasota Timisoara.
ECHIPA ANULUI "JOCURI SPORTIVE" RUGBY- 2012
1.Balan Petru- Vladimir - R.C.M. Timisoara
2.Bianu Cristian- R.C.M. Timisoara
3.Bizo Gheorghe- R.C.M. Timisoara
4.Borzas Ciprian- Ion- R.C.M. Timisoara
5.Borzas Paul-Constantin- R.C.M. Timisoara
6.Bradu Bogdan- Florin- R.C.M. Timisoara
7.Burcea Sandu- Stelian- R.C.M. Timisoara
8.Calafeteanu Valentin Nicolae- R.C.M. Timisoara
9.Căpăţînă Marian- Eugen- R.C.M. Timisoara
10.Carpo Daniel- R.C.M. Timisoara
11.Conache Gabriel- R.C.M. Timisoara
12.Drenceanu Marian- R.C.M. Timisoara
13.Dumitru Victor- Alexandru- R.C.M. Timisoara
14.Fântânaru Florin- R.C.M. Timisoara
15.Fercu Cătălin- R.C.M. Timisoara
16.Iftode Eugen - Andrei- R.C.M. Timisoara
17.Kafatolu Mateaki- R.C.M. Timisoara
18.Kinikinilau Paula Fakavainga- R.C.M. Timisoara
19.Lazăr Dorin- R.C.M. Timisoara
20.Lemnaru Mădălin - Vlad- R.C.M. Timisoara
21.Mariş Samuiel- R.C.M. Timisoara
22.Militaru Gigi - R.C.M. Timisoara
23.Moala Viliami Tu Akalau- R.C.M. Timisoara
24.Orghianu Igor- R.C.M. Timisoara
25.Pungea Horatiu Eugen- R.C.M. Timisoara
26.Rose Jody Gavin- R.C.M. Timisoara
27.Roşu Valentin Constantin- R.C.M. Timisoara
28.Rus Vasile Sorin- R.C.M. Timisoara
29.Sola Johnny- R.C.M. Timisoara
30.Stamatin Bogdan Valentin- R.C.M. Timisoara
31.Tănase Laurențiu Marian- R.C.M. Timisoara
32.Ţăruş Alexandru Mihai- R.C.M. Timisoara
33.Tuiatua Ben Dominic- R.C.M. Timisoara
34.Turashvilli Otar- R.C.M. Timisoara
35.Zaiba Raul Cezar- R.C.M. Timisoara
36.Williams Chester Mornay- R.C.M. Timisoara
37.Linee Marthinus Johannes- R.C.M. Timisoara
38.Borzaș Dănuț- R.C.M. Timisoara
39.Almăjan –Guţă Bogdan- R.C.M. Timisoara
40.Radu George- R.C.M. Timisoara

Anunt Diamant Claudia Nastacă

Claudia Nastacă - organizator de cursuri din Timisoara pentru copii, ateliere pentru copii